Sunday , February 19 2017

Последен поздрав: Колеги, пријатели, роднини ја испратија Есма во вечниот дом (Галерија)

Кралицата на ромската музика беше почитувана во целиот регион. На погребот денеска присуствуваа и медиуми од соседството.

Есма Реџепова е родена на 8 август 1943 година во Скопје, а почина вчера, 11 декември, во болница, по кратко боледување. За нејзините дела може да се напишат книги, да се снимаат филмови. Покрај светската слава, Есма Реџепова секогаш велеше дека најголемиот успех во животот и е тоа што има 47 деца.

Фото: Телеграф.мк

Chitingen li akava?

Kote si majeftino: An i Makedonia jali Germania ?

Kote si majeftino: An i Makedonia jali Germania ? Ki kerdi paralela e moldienge an …

Зимскиот распуст продолжен до 23 јануари

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо на 18 јануари …