Thursday , August 24 2017

Сензационален трансфер! Главната ѕвезда на Барселона се сели во Англија!

Според медиумите, во Барселона се плашат дека можат да останат без Меси, затоа што за него е заинтересиран Сити.

Меси повторно е важен играч за Барселона, затоа што постигна 48 голови во сите натпреварувања. И покрај неговата одлична форма, 29-годишниот Меси сеуште не се знае дали ќе остане во Барселона.

Неговиот договор завршува наредното лето, а сеуште не потпиша нов.

Chitingen li akava?

Barcelona plani B: Di Maria thaj Seri, ako na ale Coutinho thaj Dembele!!!

Šhurakerela i Špansko Primera, a Barcelona panda nane la kompletirimo po timi baši nevi sezona. …

Vardar dobinga e Khorane gigante Fenerbahče!!!

Makedonijakoro šampioni erati ko tereni „Telekom Arena“, dobinga e Fenerbahče 2:0, a akava sine „top …