Friday , March 24 2017

Agar bi ovena o 4 bers e Prezidenteja Donald Tramp ki Amerika.

Agar bi ovena o 4 bers e Prezidenteja Donald Tramp ki Amerika.

1. SAD thaj o MEXICO ka oven ulavde zidoja
2. E muslimanenge privremeno ka ovel branimo o khujbe ki Amerika
3. O migrantija bizo dokomentija ka oven deportirime
4. Nekola taro reforme kola so angalen o ex pretsedateli Obama ka oven vikime tari sila.

Donald

 

 

 

 

Chitingen li akava?

(ВИДЕО 18+) СНИМКАТА ГО ПОКАЖУВА УЖАСОТ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА АВТОМОБИЛ-БОМБА ВО БЛИЗИНА НА ТУРСКАТА ГРАНИЦА

Според последните податоци, во нападот загинале најмалку 60 лица, а други 50 се повредени. Очевидци …

Експлозија во близина на фудбалски стадион во Истанбул, најмалаку 20 повредени

Најмалку 20 полицајци се повредени во експлозија што се случи вечерва во близина на фудбалски …