Monday , March 27 2017

20170105_105240

Chitingen li akava?

Без струја во понеделник делови од Сарај, Кисела Вода и Шуто Оризари

Заради технички зафати во електро-мрежата без струја во понеделник ќе останат делови од општините Сарај, …

НОВ ЦАР ЗА ОБЛОЖУВАЊЕ: Гостиварчанец зеде пет милиони денари од обложувачниците „Моцарт“ (ФОТО)

бложувачите во Македонија секогаш покажуваат дека се вистински мајстори за типување. Новиот обложувач кој ги …