Thursday , April 27 2017

Sport

Извештај 14 07 Шуто Оризари 2016

Извештај 14 07 Четвртиот ден од Турнирот Шуто Оризари 2016 се одиграа четири натпревари. А.Ц. Милан и Рамстор краен резултат 1:1. Елвис од А.Ц. Милан се здоби со повреда на коленото но сепак не успеа да извлечат и 5-ти фаул за да шутираат пенал и да издвојат победа. Момчиња и …

Čitin Pobuter »

Извештај 13.07 Турнир Шуто Оризари 2016

13 07 2016 Третиот ден од турнирот помина ез никакви инциденти бидејќи се истакна квалитетот на играчите и добрата стратегија на селекторите. Се одограа 5 натпревари од петтата и првата група од втората фаза на натпреварите. Рома Маџари ги совлада Брзи Дечки со конечен резултат 3 спрема 0. Енис, Берхан …

Čitin Pobuter »

Извештај 12.07.2016 турнир Шуто Оризари 2016

Квалитетот и добрата стратегија на селекторите на екипите донесе резултати и во вториот ден од традиционалениот турнир во мал фудбал Шуто Оризари 2016 година. Оваа година и во двата дена се играло без поголеми прекршоци и до сега никој од екипите нема направено 5 фаули за да може судиите Енвер …

Čitin Pobuter »

Rezultatija taro 11 07 2016 ko Turniri 2016

Rezultatija thaj mechija ko 11 07 2016  taro Tradicionalno turniri ko tikno fudbali so kelepae ko Shuto Orizari. Amaro portali sekova dive ka sledinel akava turniri sar thaj ka del tunmen informacije sar naklja o naklo dive . Ko jek ka sikavel slike sar thaj po moynost video te shaj …

Čitin Pobuter »

Počingja o turniri ko tikno fudbal ki Šutka( Video)

O Tradicionalno turniri ki Shutka ko tikno fudbal počmingja avdije oficijalno sine pravdo taro dizjakoro Šerutno Elvis Bajram kote so kelgjepe o avga 4 mečija. Amari jekutni webtv 24vakti ka sledinel sasto turniri dzi ko finale kote so palo sakova dive agorkerdo taro turniri ka hramona tumenge so sluchingjape save …

Čitin Pobuter »

ГРИЗМАН МВП НА ТУРНИРОТ ВО ЕУРО 2016

Антоан Гризман, со шест погодоци и две асистенции зад своето име, беше најдобар поединец на „Триколорите” и ја предводеше Франција до финале на Европското првенство. Тој сепак не можеше да и помогне на својата репрезентација да стигне до трофејот, но барем за утеха беше прогласен за најдобар фудбалер на ЕУРО 2016. …

Čitin Pobuter »

Објавен најдобриот тим од Еуро2016, четворица Португалци во него

Четворица Португалци, тројца Германци и по двајца фудбалери од Франција и Велс се дел од Најдобриот тим кој произлезе од Еуро2016  во фудбал кое се одржа во Франција а на кое шампион за прв пат во историјата стана Португалија. Голманот на Португалија, Руи Патрисио е најдобриот голман на Првенството, додека …

Čitin Pobuter »

Традиционален турнир во мал фудбал Шуто Оризари 2016.

Општината Шуто Оризари активно ги поддржува младите од населбата во рамките на спортот и спортските активности. Како и секоја година градоначалникот Елвис Бајрам организира традиционален турнир во мал фудбал Шуто Оризари 2016. Во текот на месецот јули и почетокот на август граѓаните ќе имаат можност да проследат квалитетен фудбал со …

Čitin Pobuter »

РОНАЛДО: МИ СЕ ОСТВАРИ СОНОТ, ОД 2004 ГОДИНА МУ СЕ МОЛЕВ НА БОГ

фудбалер Кристијано Роналдо изјави дека со освојувањето на Европското првенство во Франција му се исполнила една од најголемите желби во неговата кариера. – Многу сум среќен. Чекав за трофејот долго време, уште од 2004 година му се молев на Бога да ни даде втора шанса затоа што заслуживме. Отсекогаш сум …

Čitin Pobuter »

Франција се фаворити, но така не мисли и селекторот на Португалија

Селекторот на репрезентацијата на Португалија, Фернандо Сантош истакна денес дека е уверен дека неговите фудбалери во финалето на ЕП против Франција ќе испишат нова страница во историјата. „Ова е прво финале помеѓу Франција и Португалија и јас сум убеден дека Португалија ќе влезе во историјата. Сакам Французите да продолжат со …

Čitin Pobuter »