Monday , May 29 2017

Sport

Финале турнир мал фудбал Шуто Оризари 2016 -Рoмa Шуткa и Филеo

Финале турнир мал фудбал  Шуто Оризари 2016  19.00 чaсoт  нaтпревaр зa третo и четвртo местo пoмеѓу екипите Турбo и Гaлaктикoс. 19.40 ревијaлен нaтпревaр пoмеѓу пoстaрите легенди нa фудбaлoт oд Шутo Oризaри. 20.30 чaсoт финaле пoмеѓу Рoмa Шуткa и Филеo.

Čitin Pobuter »

Turnir tikno fudbal 2016 Shuto Orizari( Video)

Amari ekipa taro 24vakti ko turnir ko tikno fudbali Shuto Orizari 2016 si medimsko pokroviteli . Ko akava momenti si ki dujto faza o turniri amen lelem izjave taro Sember. Kadri, Daniel taro organizatorsko uprava bashi sarnakela o turniri. Ake so vakerena ola diken ko video…..  

Čitin Pobuter »

Извештај 19.07 Турнир Шуто Оризари 2016

Извештај 19.07  Турнир мал фудбал Шуто Оризари 2016 Вчера се одиграа три натпревари каде веќе натпреварувачите со силна мотивација ги играат натпреварите од третото коло со цел да издвојат бод повеќе за пласирање во втората фаза од турнирот. Шутка Сити го одогра натпреварот со Напредок и ја совлада екипата на …

Čitin Pobuter »

Турнир мал фудбал Шуто Оризари 2016 19 07 2016

Турнир мал фудбал Шуто Оризари 2016 19 07 2016 ( ВТОРНИК)

Čitin Pobuter »

Извештај 14 07 Шуто Оризари 2016

Извештај 14 07 Четвртиот ден од Турнирот Шуто Оризари 2016 се одиграа четири натпревари. А.Ц. Милан и Рамстор краен резултат 1:1. Елвис од А.Ц. Милан се здоби со повреда на коленото но сепак не успеа да извлечат и 5-ти фаул за да шутираат пенал и да издвојат победа. Момчиња и …

Čitin Pobuter »

Извештај 13.07 Турнир Шуто Оризари 2016

13 07 2016 Третиот ден од турнирот помина ез никакви инциденти бидејќи се истакна квалитетот на играчите и добрата стратегија на селекторите. Се одограа 5 натпревари од петтата и првата група од втората фаза на натпреварите. Рома Маџари ги совлада Брзи Дечки со конечен резултат 3 спрема 0. Енис, Берхан …

Čitin Pobuter »

Извештај 12.07.2016 турнир Шуто Оризари 2016

Квалитетот и добрата стратегија на селекторите на екипите донесе резултати и во вториот ден од традиционалениот турнир во мал фудбал Шуто Оризари 2016 година. Оваа година и во двата дена се играло без поголеми прекршоци и до сега никој од екипите нема направено 5 фаули за да може судиите Енвер …

Čitin Pobuter »

Rezultatija taro 11 07 2016 ko Turniri 2016

Rezultatija thaj mechija ko 11 07 2016  taro Tradicionalno turniri ko tikno fudbali so kelepae ko Shuto Orizari. Amaro portali sekova dive ka sledinel akava turniri sar thaj ka del tunmen informacije sar naklja o naklo dive . Ko jek ka sikavel slike sar thaj po moynost video te shaj …

Čitin Pobuter »

Počingja o turniri ko tikno fudbal ki Šutka( Video)

O Tradicionalno turniri ki Shutka ko tikno fudbal počmingja avdije oficijalno sine pravdo taro dizjakoro Šerutno Elvis Bajram kote so kelgjepe o avga 4 mečija. Amari jekutni webtv 24vakti ka sledinel sasto turniri dzi ko finale kote so palo sakova dive agorkerdo taro turniri ka hramona tumenge so sluchingjape save …

Čitin Pobuter »

ГРИЗМАН МВП НА ТУРНИРОТ ВО ЕУРО 2016

Антоан Гризман, со шест погодоци и две асистенции зад своето име, беше најдобар поединец на „Триколорите” и ја предводеше Франција до финале на Европското првенство. Тој сепак не можеше да и помогне на својата репрезентација да стигне до трофејот, но барем за утеха беше прогласен за најдобар фудбалер на ЕУРО 2016. …

Čitin Pobuter »