Friday , March 24 2017

Sumnal

Родителите атеисти се подобри во воспитувањето на своите деца, покажува ново истражување

Без разлика дали причината е да им вродат традиционални семејни вредности, или пак вистински да ги почитуваат правилата и етичкиот код, многу родители ги воспитуваат своите деца да бидат религиозни според вербата која ним најмногу им одговара. Но, според еден социолог од САД, нема потреба од учење на религиозни вредности …

Čitin Pobuter »

Мерки за полесно протерување од Германија

Мерки за полесно протерување од Германија И покрај протестите на борците за човекови права и забелешките на опозицијата, германската влада го донесе пакетот мерки за полесно протерување од земјата. Одбиените баратели на азил во иднина би требало да бидат протерувани од Германија побрзо и поконсеквентно, одлучи владата во Берлин. Меѓу …

Čitin Pobuter »

Verižno khujba ko drom Leskovac- Niš mashkar 80 vrdona…

Erati ko autopat leskovac- Niš  diveske trujal 14:00 o saati verižno khujba, soobrakjajka sine kerdi mashkar 80 vrdona save nekobor saatija adzile ko jek than dzikote na užargjape o than. Aso informacije amare vakerena kaj nae viktimija salde materijalno zijani taro vrdona . Ko akava than ki Srbija sar so …

Čitin Pobuter »

(ВИДЕО 18+) СНИМКАТА ГО ПОКАЖУВА УЖАСОТ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА АВТОМОБИЛ-БОМБА ВО БЛИЗИНА НА ТУРСКАТА ГРАНИЦА

Според последните податоци, во нападот загинале најмалку 60 лица, а други 50 се повредени. Очевидци ги снимија првите секунди по нападот со автомобил бомба во контролираниот од бунтовницте градот Азаз во Северна Сирија. Нападот се случи во близина на штабот на опозициската група “Ахрар аш фстаци” и градскиот пазар. Според …

Čitin Pobuter »

Експлозија во близина на фудбалски стадион во Истанбул, најмалаку 20 повредени

Најмалку 20 полицајци се повредени во експлозија што се случи вечерва во близина на фудбалски стадион во Истанбул. Министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу изјави дека експлодирал автомобил бомба поставен пред стадионот, во центарот на градот. Според Министерот, автомобилот бомба бил насочен конкретно кон полицијата. „Се претпоставува дека …

Čitin Pobuter »

Tramp: I Amerika nane pobuter te rušinen o režim thaj o vlade,vaktitano baši stabilnost.

Ka uniština i Islamsko Država uedno ka vodinamen prema nevi avrisutni politika koja konečno siklola taro greške so sine kerde ko paluno vakti . Ka ćinava o rušibe režimija thaj vlade. Amari cel tani stabilnost,a na haos vakerga o nevo pretsedateli taro SAD Donald Tramp ko leskoro vakeribe tari turneja …

Čitin Pobuter »

Германската полиција доби моќен тјуниран автомобил

Германската полиција доби нова опасна играчка – тјуниран Ford Mustang V8 GT што ќе се користи за новата нивна кампања. Локалниот специјалист за тјунирање на автомобилите на Ford, Wolf Racing бил задолжен за изработка на полицискиот Mustang. Моделот кој го носи името Wolf Wide 5.0 има специјални 20 инчни фелни …

Čitin Pobuter »

Сноуден: Осама Бин Ладен е жив и живее на Бахамите!

 Поранешниот разузнавач на ЦИА, Едвард Сноуден истакнал дека поседува докази кои покажуваат дека Осама Бин Ладен не е убиен во 2011 година во пакистан и дека е жив и во добра здраствена состојба.   Поранешниот разузнавач на ЦИА, Едвард Сноуден истакнал дека поседува докази кои покажуваат дека Осама Бин Ладен …

Čitin Pobuter »

ЗЕМЈОТРЕС ОД 7,9 СТЕПЕНИ И ЦУНАМИ ГО ПОГОДИЈА НОВ ЗЕЛАНД( Видео)

Две лица загинаа во силниот земјотрес со магнитуда од 7,9 по Рихтер, кој во ноќта неделата кон понеделникот по локално време го погоди Нов Зеланд, изјави премиерот Џон Ки додавајќи дека испраќа воен хеликоптер во крајбрежното туристичко место Каикурa. „Немаме никакви знаци во овој момент дека бројките (на жртвите -з.р.) …

Čitin Pobuter »

Agar bi ovena o 4 bers e Prezidenteja Donald Tramp ki Amerika.

Agar bi ovena o 4 bers e Prezidenteja Donald Tramp ki Amerika. 1. SAD thaj o MEXICO ka oven ulavde zidoja 2. E muslimanenge privremeno ka ovel branimo o khujbe ki Amerika 3. O migrantija bizo dokomentija ka oven deportirime 4. Nekola taro reforme kola so angalen o ex pretsedateli …

Čitin Pobuter »