Tuesday , January 17 2017

FK.Napredok o fudbalsko timi avdije dobinga 3 bodija

Avdije taro 14:00 o ari kelgape utakmica maškar ko FK.NAPREDOK thaj FK.LJUBANCI.
Ko prva 45 minutija o rezultati završinga nerešeno 1:1, ko dujto poluvreme taro akava fudbalsko meč
o FK.NAPREDOK dinga panda 4 golija em anga pobeda 5:1.

Rezultati:
FK.NAPREDOK – FK.LJUBANCI 5:1

fk-napredok

Chitingen li akava?

Повеќе нема дилеми: Роналдо е добитник на „Златната топка“

Како што се претпоставуваше во претходните денови, а дури ии беше прогласен за најдобар фудбалер …

Тројца играчи и претседателот на клубот останаа во Бразил, тоа им ги спаси животите

Тројца играчи од екипата која на Шапикоенсе му го донесе историскиот пласман во финалето на …