„Бомба“ од Каталонија: Барселона го враќа Нејмар

Каталонските медиуми утрово лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Барселона Барселона сака да го врати Нејмар во своите редови.

Имено, Барселона е подготвена да се откаже од тројца фудбалери само за да го врати Бразлецот на „Камп Ноу“ и му нуди на ПСЖ спектакуларна трампа.

Шпанскиот шампион е подготвен да ги прати во Париз, Фелипе Кутињо, Иван Ракитиќ и Осман Дембеле само за да го врати Нејмар на „Камп Ноу“.

Нејмар во 2017 година од Барселона премина во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, а медиумите веќе подолго време шпекулираат дека Бразилецот не е среќен во Париз и сака да се врати во Шпанија.

Во последно време Нејмар силно се поврзуваше до трансфер во Реал Мадрид, но последните информации од Шпанија се дека „кралевите“ се откажале од Бразилецот бидејќи сметаат дека тој трансфер би бил многу ризичен од финансиски аспект.


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime