Вардарци со чартер лет попладнево пристигнуваат во Скопје

Ракометарите на Варар го оставија срцето на терен и донесоа огромна радост на македонската јавност, по што „црвено-црните“ конечно го добијат и третманот што го заслужуваат, па со чартер-лет ќе се вратат назад во Скопје.

Претходно беше планирано „црвено-црните“ да слетаат во главниот град околу полноќ, со лет преку Виена. Сепак, втората европска круна во последните три години придонесе да дојде до промена на планот, па за денеска во 16.15 часот е најавено пристигнување на чартер-лет од Келн на скопскиот аеродром.


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime