„Газење“ со стил: Втор пат совладан Загреб, вардарци се во четвртфиналето

Вардар изигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите и забележа нова победа со 32:30  против хрватскиот првак Загреб.

Дел од навивачите на „црвено-црниот“ тим извадија весници во дел од натпреварот и симулираа дека им е досадно, со оглед на големата предност на Вардар од првиот натпревар.

Вардар во четвртфиналето најверојатно ќе игра со унгарскиот првак ПИК Сегед, кој има предност по првиот дел со Висла Плоцк и треба формално да го одработи реваншот.


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime