Дваесетгодишно момче нападнато во Шуто Оризари, му ги испрскале очите и му нанеле убоди во вратот

Дваесетгодишно момче синоќа било нападнато од неколку лица во Шуто Оризари. Според пријавата во МВР, најпрво еден од напаѓачите со непозната течност го испрскал во очите, по што другиот напаѓач му нанел убод со остар предмет во пределот на вратот.

На Е.И. му била укажана помош во kомплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје. СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор:

https://makfax.com.mk/crna-hronika/дваесетгодишно-момче-нападнато-во-шу/


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime