ОК ВМРО ДПМНЕ Шуто Оризари

Демант ОК ВМРО ДПМНЕ Шуто Оризари – Лаги, лаги и само лаги

Демант

Денес СДС преку Општинска Организација повторно се обидоа да замачкаат очи на граѓаните од општина Шуто Оризари и да шират лаги и невистини. ОО на СДС денес одржа прес конференција на која реконструкцијата на главната улица Индира Ганди ја преставија како завршена работа а всушност работните активности се на почетна фаза. Линк Целосно реконструирана улицата Индира Ганди во Шуто Оризари

Лага е дека се реконструира улицата а всушност се работи не еден потег од 1100м како што они самите кажуваат.

Лага е дека се грижат за Безбедноста затоа што од како започнаа работните активности автобусите не ги превезуват граѓаните до последната автобуска постојка него ги оставаат на самиот влез во општината и граѓаните се приморани да пешачат кеколку километри на овие пеколни температури.

Лага е дека се грижат за сигурноста на граѓаните затоа што во општината има сообраќаен хаос секој паркира кај ќе сака, подзатанува кај ќе сака, улиците со две коловозни ленти се претвараат во четири итн.

Господа од СДС вашето завршува тука, лагите веќе не ви поминуваат кај Ромите ви го препознаа вистинското лице и важите злонамери не замо во општина Шуто Оризари туку во целата држава. Тоа го докажаа на преседателски избори а ќе го потврдат на следните парламентарни.
На видеото можете да ја видите реалната слика и да се уверите на она што ние го зборуваме.

Велат од ОК ВМРО ДПМНЕ Шуто Оризари..


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime