Лудилото започна: Купувачи чекаа да влезат во продавниците- потоа започна пеколот за вработените (ВИДЕО)

Денес е така наречен „Црн петок“ (Black Friday), ден кога во Америка сите најголеми трговски ланци нудат огромни попусти, а масовна хистерија редовно ја следат бесни тепачки.

Црн петок се одржува еднаш годишно и тој ден во продавниците има огромни попусти .

Многумина велат дека тоа е само маркетиншка измама, но сеедно стотици илјади фанатични потрошувачи цела ноќ во редови чекаат да влетаат во продавниците – и потоа почнува пеколот.


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime