Откриени се сите детали за неговата смрт: Вистина криена 30 години

Славниот глумец почина на 32 години. Последниот ден од неговиот живот е криен од јавноста 30 години од повеќе причини. На крајот власата наложии истрага, а еве како сето тоа се случило.

Пред 46 години, 20 јули, почина актерот и мајстор на боречки вештини Брус Ли (Bruce Lee). Детали за денот кога умрел објавенi се во последната биографија за него „A Life“/ „Живот“ од авторот Метју Поли.

Тоа утро на 20 јули 1973 година, Брус напиша писмо до неговиот американски адвокат Адријан Маршал за серија преговори и договори за нови проекти. Меѓу нив беше и новата филмска понуда од Ворнер Брос и предлогот на Хана-Барбера за анимирана серија базирана на неговиот живот. Имаше и предлог за книга, облека и слично, во големото царство што го градеше Брус Ли.

По испраќањето на писмото, отишол во Глоден харвест студиото . Таму се сретнал со Џорџ Лазенби, австралискиот Џејмс Бонд, за да разговараат за неговиот ангажман во филмот „Игра на смртта“. Им се приклучил и Андре Морган. Ли снимил поголем дел од крајот на филмот, а неговата цел била на некој начин да го вклучи Лазенби во приказната. За разговарал и со Рејнолдс Чоу кој предложил да одат на вечера и да го формализира договорот. Ли имал други планови. Сакал да ја посети Бети Тинг Пеј, му требало секс во време на ручек. Ветува дека ќе се врати по пладне, за да се договорат колку пари ќе му понудат на Лазенби.

Кај Бети пристигнал околу 13 часот и останал неколку часа.

„Бев негова девојка“, рекла таа. Имаше секс и по некој хашиш, но не и алкохол или некои други потешки дроги. Ли беше возбуден околу состанокот и од она ќе значи Џорџ Лазенби за неговиот филм.

Целиот текст може да го погледнете на овој ЛИНК.


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime