Павловски: Наш кандидат за советник е физички нападнат од кандидат за советник од СДСМ (ВИДЕО)

Кандидатот за советник во идниот Совет на општина Куманово Николај Павловски на денешната прес-конференција информираше дека кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ Реџеп Реџеповски, вчера бил физички нападнат од страна на кандидатот за советник од редовите на СДСМ Самет Салиевски.

Related post