Путин ја кренал армијата на нозе, нападната руската војска! Удриле на најсилната руска база

Tерористи со помош на дронови ја нападнале руската воена база “Hmejmim“ во Сирија: нападот го одбиле силите на ПВО, соопштил раководител на Центар за помирување на завојуваните страни во Сирија, Алексеј Бакин.

Руските сретства за противвоздушна одбрана ги открила и уништиле две беспилотни летала, кои се приближувале кон руската воена база.

Освен тоа, Бакин предупредил дека во јужниот дел на зоната Идлиб, постои веројатност за провокација, со употреба на отровен матерјал.

Спрема достапните информации, постои можност припадниците на тер*ристичките организации, со цел да провоцираат и инсцинираат примена на отровни супстанци во јужниот дел на зоната за деескалација на Идлиб, се со цел владините сили да бидат обвинети за употреба на хемиско оружје против цивили, – нагласил тој.


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime