Musa Asanovski

https://24vakti.mk

Sport

ПСЖ ја откри вистината причина за измената на Меси, со

Француските медиуми кренаа голема прашина за измената која ја изврши Маурисио Покетино во 76-та минута од мечот со Лион, бидејќи аргентинскиот стручњак го извади од игра Лионел Меси. Големата ѕвезда како и обично, не беше воодушевен од фактот што беше повлечен од игра, но после голем број реакции и претпоставки за извршената измена, ПСЖ ова […]Čitin pobuter

Sport Zabava

Невидена драма: Лингард даде гол, Де Хеа одбрани пенал –

Кристијано Роналдо ја продолжува голгетерската серија откако Португалецот биеше прецизно и на третиот меч во низа по трансферот од Јувентус во Манчестер Јунајтед. За задоволството да биде комплетно, „црвените ѓаволи“ успеаја да слават на тешкиот дуел со Вест Хем со 1-2, а улогите им припаднаа на Лингард, со гол во 89. минута, и на голманот […]Čitin pobuter

Sport Zabava

Депај: Поразот од Баерн беше разочарувачки, ама Барса ќе се

Каталонците секако дека се разочарани од резултатот како и од целото издание, но според Мемфис Депај ова е пораз од кој мора да научат затоа што верува дека екипата поседува квалитет за да биде во игра за сите титули во оваа сезона. -Резултатот против Баерн очигледно беше разочарувачки. Мораме да учиме од поразот и сите […]Čitin pobuter

Tehnologija

O HAKERJA KUVGE KO KAMERE KO SAD

Jek hakersko grupa lele i kontrola ko kamere taro sastipaskoro kher, sikljovne, firme thaj phanlipaskoro kher ko SAD. O AP penela, ola avgo kuvge ki Amerikansko firma „Verkada“. I firma Verkada vakerga deka istražinela o kuvibe thaj penga e policijake basi odova. O Švajcarsko hakeri Til Kotman, jek tari grupa ko anav „APT-69420 Arson Cats“, […]Čitin pobuter

Tehnologija

O VRDIJA TESLA KA ŠAJ TE KINENPE BITKOINENCAR

O direktori o amerikanco Ilon Mask taro strujakere vrdaja „Tesla“ publiciringa šaj te kinenpe o vrdija bitkoinencar. „Ka šaj te kinen i Tesla bitkoinencar“, pišinga ko plo twitter. I opcija baši kinibe ka ovel publicirimi avrial taro SAD ko krajo e 2021 beršeskoro , vakerga o Mask. I Amerikansko firma Tesla ko 8-to fevruari publiciringa […]Čitin pobuter