OБЈАВЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА ОСУММИНА ОД ЗАГИНАТИТЕ ВО СТРАШНАТА НЕСРЕЌА

Објавен идентитетот на осум жртви во страотната сообраќајна несреќа на патот Скопје -Тетово.

Бесим Камбери, 19-годишниот Онур Садику – студент на Медицинскиот факултет, 25-годишниот Јовица Трпевски – син на пратеникот на СДСМ, Благојче Трпевски од Гостивар, 38 – годишниот Зоран Давидовски – раководител во Град Скопје, студентот Бобан Аврамоски, Ајден Исмаили, Раметула Абдурахими, Есад Емрули се осуммина од загинатите 14 лица.

Обдукцијата за седум лица е завршена, а за останатите се уште трае.

Од Министерството за здравство ги повикаа роднините на сите повредени од тешката сообраќајна несреќа доколку немаат сместување во Скопје да се пријават за сместување во родителската куќа која се наоѓа во близина на Министерството за здравство.

FotoFotoFotoFotoFoto

Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime