Sali MemedOctober 21, 2018
Jonus-Destanovik.jpg

1min638

Romano čavo savo iklovela taro Šuto Orizari aso uspešno sporteskkri kariera resarela ki Germanija.

Sar potikoro leskiri uže familija Dat thaj Daj našena tari Makedonija pali pošukar đivdipe peske thaj pere čavenge, tadani o Jonuz akate bajrovela thaj pire sporteskoro bajraripe bajrakerela ko profesionalno nivo. Jonuz Destanovik tano penđardo Romano kickboxing ki Germanija thaj đji akana isile 35 dobime maribna, 4 našavde thaj 2 narešime.

Jonuz Destanovik tano anavkerdo sar Evropako majsta, thaj đji akana šukar arakelapes ko ringo thaj đjanela šukar te ikerel piri kondicija. Ko telefonsko lafi keriba e Jonuzeja informirinela ko romapres thaj buvle sa e Romen, akala terminija tane leskere baši relahs (odmor) numa, ov nakavelalen ko trening thaj šukar kondicija.

Sa e Romen ko Sumnal akarela te ikerel leske mangin akale beršeske havlarela, ka anel panda jek bari pursak (nagrada ) beršeskiri. Roma press mangaja leske sukcesi thaj lachi ikerin ko sa e ringoja savende ka lel than thaj sakana ko piro ilo te ikerel e Romen.

Haingo: Roma press


Sali MemedAugust 23, 2018
18_07_31-skendija-sherif.jpg

1min182

Екипата на тетовска Шкендија вечерва од 20:45 часот го игра првиот натпревар од плеј офот од Лига Европа и тоа против првакот на Норвешка Розенборг.

Од редовите на македонскиот првак потенцираат дека противникот е фаворит, но сепак најавува борба на првиот дуел.

– Ние сме мотивирани да ја испишеме клупската историја и да покажеме дека нашиот клуб има европска вредност. Не би сакал да предвидувам резултат, но убаво би било да постигнеме гол и да не загубиме. Тоа ќе биде добар резултат за нас пред реваншот во Скопје, впрочем Розенборг е фаворит и сите знаеме дека не чека тежок натпревар, истакна еден од најдобрите играчи на Шкендија Бесарт Ибраими.

Покрај овој дуел попалднево и вечерва се играат уште 20 други од баражот од Лига Европа.

Реванш дуелите на програмата се на 30.август.


Sali MemedJuly 15, 2018
france-croatia-850x491.jpg

1min800

Хрватска ги сонува најубавите фудбалски соништа во кои веруваа само најхрабрите навивачи на оваа селекција. На стартот од првенството ја победија Нигерија со 2:0, автогол си постигна Етебо. Во второто коло го одиграа највпечатливиот натпревар кога ја совладаа Аргентина со високи 3:0, за во последното коло да го победат и Исланд за со максимални девет бодови да се пласираат во осминафиналето.


Данска поведе со 1:0 уште во првата минута, за само три минути подоцна Манџукиќ да изедначи на 1:1, така беше поставен рекорд на Светското првенство за натпревар во кој двете селекции најбрзо постигнувале гол. Ништо не се случуваше до самиот крај на второто продолжение. Тогаш Хрватска доби пенал, но сепак Каспер Шмајхел го одбрани ударот на Модриќ. На крајот решаваа пеналите, а таму голманот Субашиќ со три одбранети пенали и донесе четвртфинале на Хрватска.

Во четвртфиналето ги чекаше Русија која ја елиминираше силната Шпанија. Повторно Хрватите први примија погодок. Черишев со вистинска мајсторија во 31 минута го отвори резултатот. Девет минути подоцна „Коцкестите“ стигнаа до изедначување преку Андреј Крамариќ. На крајот и овој натпревар отиде во продолженија.

Хрватска беше подобрата репрезентација на теренот, а на крајот тоа го искористи со голот на Домагој Вида во 101-та минута, сепак на пет минути пред крајот изедначи Фернандеш, па Хрватска мораше да игра и втор пенал рулет во низа, за нивна среќа и овој пат беа поуспешни.

Во полуфиналето ги чекаше Англија која беше во еуфорија и се надеваше на светска титула. Како и во претходните натпревар Хрватска и прва прими гол. Трипие отвори со одличен гол од слободен удар. Негатива балканската селекција имаше се до 68 минута кога Иван Перишиќ донесе огромна радост. До крајот Хрватите заиграа подобро и можеа и до резултатски пресврт, но немаа доволно среќа. „Коцкестите“ и трет пат мораа да играат продолженија. Сепак, овој пат не дозволија натпреварот да отиде на изведувања пенали. Марио Манџукиќ го постигна одлучувачкиот гол кој и обезбеди финале на Хрватска.

Во Хрватска владее целосна екстаза и лудило, како и не би било така кога самиот влез во финалето е најголемиот успех во историјата на хрватскиот спорт. Доколку Хрватска го освои Мундијалот би станала втората најмала земја која се искачила на тронот на светот, после Уругвај во далечната 1950 година.

Франција е една од најдоминантните репрезентации на турнирот и ги оправдаа очекувањата на обложувалниците кои од почетокот ги сметаа за едни од првите фаворити. Во првото коло ја совладаа Австралија со 2:1, а потоа со слична игра стигнаа и до победа против Перу во второто коло и така си обезбедија осминафинале. Во последното коло со Данска го одиграа веројатно најдосадниот натпревар на Светското првенство кој заврши на 0:0.

Веќе во осминафиналето Франција се сретна со ранетата Аргентина која избегна елиминација во групната фаза. Во вистински спектакл и натпревар со седум погодоци, Франузите обезбедија победа од 4:3.

Во четвртфиналето се сретнаа со Уругвај, а со головите на Варан и Гризман обезбедија победа од 2:0. Полуфиналето против Белгија повторно го одлучуваше стопер, Умтити беше тој кој го постигна победничкиот гол.

Дидиер Дешам ги поминува можеби најдобрите денови од својата тренерска кариера, беше блиску до отказ кога во квалификациите ремизираше против Луксембург, а јавноста му забележи и кога го објави списокот на патници за Мундијалот.

Сега се покажа дека има јасна визија, но сето тоа ќе падне во вода и ќе се заборави доколку Хрватска го направи она што од нив го очекува целата држава, но и целиот Балкан. Франција со евентуална победа би стигнала до својата втора светска титула, после онаа од 1998 година.

Веројатни состави:

Хрватска (4-3-3): Субашиќ, Вршаљко, Ловрен, Вида, Пивариќ, Брозовиќ, Модриќ, Ракитиќ, Ребиќ, Манџукиќ, Перишиќ

Франција (4-2-2): Лорис, Павард, Варан, Умтити, Хернандез, Погба, Канте, Матуиди, Мбапе, Гризман

Кога се коефициентите во прашање фаворити се Французите. Во онлајн обложувалницата „Coinbet24“ за победа на Франција добивате коефициент од 1.92, за реми тој изнесува 3.30, додека за типот на кој веруваме ќе одиграат и многу во нашата земја – победа на Хрватска „Coinebt24“, дава коефицент од 5.10.


Kjani IbraimDecember 11, 2017
liga-europa-zdrepke-24vakti-1.png

2min505

L.E: Pendzarde o mečija palo zdrepke bašo 1/16 finale.

Ikergepe thaj vlečingepe o ždrepke ko bešibe tari UEFA taro dujto palo kvaliteti fudbaleskiri liga ki Europa, pendzarde si o duelija thaj o mečija ko thavdipe bašo 1/16 finale, adaleja so sar uvek bajrarena i liga thaj o ekipe tari Liga Šampionengiri kova so ki grupa lele o 3-to than.

L.E: Pendzarde o mečija palo zdrepke

O duelija tari Liga Europa thaj avutne mečija si:

Borusia Dortmund-Atalanta           

 Seltik-Zenit                                        

Partizan-Viktorija Plzen

Nica- Lokomotiv Moskva                 

Napoli-Lajpcig                                  

Steaua Bukurešt-Lacio

Kopenhagen- Atletiko Madrid        

Red Star Belgrad-CSKA Moskva    

Ludogorec-Milan

Spartak Moskva- Ateletik Bilbao    

Olimpik Lyon-Villareal                    

Astana-Sporting Lisabon

AEK- Dinamo Kiev                             

 Real Sociedad- Salzburg                

Ostersund-Arsenal

Olimpik Marsej-Braga

O avga mečija ka khelenpe ko 15-to fevruari, a dzi kote o revanšija ka oven 7 dive ponadari thaj o finale ka khelelpe ko 16-to maj ko Lion ki Francija.


Kjani IbraimDecember 11, 2017
LŠ-Ždrepke-24vakti-1.png

1min566

Avdie sine ikerde o ždrepke bašo ovtoto finale taro Liga e Šampionengiri e ekipenge kova so nakhage i grupno faza thaj plasiringepe ponadri ki majatraktivno Europakiri fudbaleskiri liga.

Real ka udzarel e princon taro Pariz thaj lengoro tiro: Mbape, Cavani thaj Neymar, Čelzi mujal Barcelona kote so o Valverde ka valjanel dobibaja mujal o Konte pa sa dzi ko drom bašo thavdipe ki Liga Šampionengiri, Bayern Munchen udzarela e Khoraen thaj e šampione tari paluni sezona Bešiktaš ple Europakere čerenjencar sar so si: Quaresma, Negredo, Pepe,Lens thaj javera, Šahtijor mujal Roma, ko Torino avena o Angličanija Totenhem mujal o Juventus, Porto mujal o Liverpool kova si ki forma thaj palo but berša iranelape ki elita, Mančhester Junajted ko misafirluko ki Španija mujal o pobuter kratno šampioni tari Liga Europa Sevilla, dzi kote o Javer Mančhester jali Mančhester City ko misafirluko mujal o Švajcarsko velikani Basel.

Mini finalija palo ždrepke


Kjani IbraimDecember 9, 2017
man_hester-iv-24vakti-1.png

2min523

Ka odložinenpe li o dizjakere derbija ko Liverpool thaj ko Mančhester?

Ka odložinenpe

Jek taro majšužo vikend jali purano kurko (nedela) ko Ostrovo šaj te ovel odložimo sebepi o navakti, o meteorolozija havlarena iveskere dive ki Anglija thaj o Angliska mediumija havlarena kaj isi šajdipe te na khelenpe o duj bare dizjakere derbija maškar o Liverpool mujal Everton thaj o derbi ki diz Mančhester maškar Junajted mujal City.

Ka odložinenpe

O iv tajsa ko purano kurko (nedela) šaj te resarel dzi ko 10 santimija ko akala duj dizja, dzi kote o temperature si teli 0 (nula)  thaj taro adava sebepi isi šajdipe te oven čhinavde jali odložime o mečija taro akava vikend ki Anglisko Premier Liga.

Bašo konečno dekreti ka udzarelpe te ovel phendo tajsa ko thavdipe e diveskoro kova so valjanena te khelenpe akala mečija, prema ko raspored sine dikhlo o derbi ko Liverpool te khelelpe taro 15:00 o ari, a dzi kote o derbi ko Mančhester valjanela te khelelpe ko 17:30 o ari.


Kjani IbraimDecember 7, 2017

1min269

Dobinge mujal Mančhester City thaj maskiringape sar o Zoro.

Dobinge mujal Mančhester

O treneri taro Ukrajinsko fudbalsko klubi Šahtijor, Paulo Foneska vakerga kaj ka maskirinelpe sar ko Zoro ako leskoro timi plasiringape ponadari tari grupno faza taro Liga Šampioni.

Šahtijor erati dobinge e popularno „dizutnen“ Mančhester City ko kherutno stadioni ko Donetsk dobinge rezultateja 2:1, a dzi kote o plasiribe ko thavdipe e majatraktivno Europakoro fudbalsko prvesnto bahtkergale sar o Zoro.

„Akaja si majšuži preskonferencija ki mli kariera, osetinavaman fantastično na gndinava kaj si bahtale samo o navivačhija taro Šahtijor, nego sa o Ukrajincija“ vakerga garvasijalo o treneri Foneska.


Kjani IbraimDecember 6, 2017
nejmar-500-evrija-24vakti-1.png

1min656

Navivačhija taro Bayern Munchen ladzakerge e Neymare 500 evroncar.

Navivačhija taro Bayern

O navivačija taro Bayern Munchen ko paluno ule pendzarde palo odova so uvek protestirinena ko plo orginalno šajdipe bašo učhe cene e kartenge kolencar resarenape ko misafirluko keda dzana ki Europa, a baš majšužo exemplo sinelenge o paluno misafirluko ko Brisel keda o Bayern Munchen khelge mujal o Anderlecht ki Belgija, numa akana o navivačhija taro Germansko šampioni araklje peske nevi žrtva.

Navivačhija taro Bayern

Ko eratutno meči maškar Bayern Munchen thaj PSG kova so agorkerga 3:1 bašo Germancija, o Brazilsko reprezentativco thaj ko jek majpukimo fudbaleri ko sumnal arakhlape phare ladzakeribaja taro navivačhija e Bavarcongere, adaleja so ola frdinge e Brazilcoske banknote taro 500 evrija leskere slikaja taro muj, mangipaja te sikavenleske kaj nane sa dzi ko pare thaj ola si šherutno sebepi so gelopeske tari Barcelona ko PSG.


Kjani IbraimDecember 5, 2017
Evropski-kupovi-Champions-League-24vakti-1-1280x522.png

1min317

LŠ: Paluno kolo palune umutija baši nokaut faza.

Erat khelelape o paluno kolo taro Liga Šampionengiri ko  pobuter taro Europakere stadionija, kova so nesave ekipe več isilen garantirimo plasmani ki nokaut faza, a disave udzarena thaj isilen umuti taro akala palune mečija.

Erat khelena: Roma-Qarabag, Barcelona-Sporting, Bayern-PSG, Benfika-Basel, Celtic-Anderlecht, Chelzi- Atl.Madrid, Mančhester Junajted-CSKA Moscow, Olympiakos-Juventus.

Dzi kote o šherutno derbi khelelape ko Munchen ki Germanja kote so o Princija taro Paris Sent Germen avena ko misafirluko mujal o Germansko velikani Bayern Munchen, udzarelape interesna mečija te oven thaj ko „Kamp Nou“ maškar Barcelona thaj Sporting taro Lisabon, dzi kote ko London ki Anglija avena o pendzarde „Jorgandzije“ Atl.Madrid  thaj o Čhola Simeone ko misafirluko  ko meči mujal o Čhelzi.

 


Kjani IbraimDecember 1, 2017
SP-Rusia-2-2018-24vakti-1.png

5min656

SP Rusia 2018: Brazil- Srbija,Španija-Portugalija,Gemanija-Mexico.

SP Rusia 2018

Pendzarde si o grupe taro Sumnaleskoro Prvenstvo so ka ovel ki Rusia o nilaj 2018-to berš, palo ikerde ždrepke ko Kremelj ki diz Moskva.

Ki Grupa A arakhlona: Rusia, Saudiska Arabia, Egypet thaj Uruguay, akate ki akaja grupa gudli uloga taro favoriteja denape bašo o kherutne i Rusia thaj o prestavnikija taro Južno Amerikansko kotor Uruguay.

Ki Grupa B arkhlona: Portugalija, Španija, Maroko thaj Iran, kote so ki akaja grupa udzarelape o avgo than thaj o dujto te zavisinel taro maškarutno meči maškar Portugalija thaj Španija, numa našti cidenpe thaj o javera duj reprezentacije dikhibaja lengere sukcesije thaj o than lengoro ki akaja gurpa B.

Ki Grupa C arakhlona: Francija, Australija, Peru thaj Danska, ki akaja grupa šaj dikhelpe kaj valjanela te ovel dinamično dikhibaja kaj i Francija isila nezgodna oponentija sar so si o Peru, a thaj adava kaj i Danska barabar e reprezentacijaja tari Australija isilen potencijali sebepi so sikavge takati ko playoffija thaj arakhlepeske than ko akava mundijali.

Ki Grupa D: Argentina, Icland, Hrvatska thaj Nigerija, akate udzarelape o derbi te ovel maškar o Južno Amerikancija i Argentina mujal i Hrvatska taro Balkani, kote so isi kvalitetna čherenja ko solduj reperzentacije, dzi kote kerelape lafi bašo Icland ov sikaga jek pojaver fudbali ako dena tumen godi ko paluno Europakoro prvenstvo ki Francija thaj dikhibaja lengoro šherutnipe ko kvalifikaciona grupe, numa i Nigerija si akate te kherel pharipe akale reprezentacienge thaj te protektirinel o muj e Afričko kontinenteske.

Ki Grupa E arakhlona: Brazil, Svajcarija, Costa Rica thaj Srbija, ki akaja Grupa nadzangolape dali si „dzehnemi“ baši Srbija jali dali isilia potencijalno kvaliteti te paririnel e „Gaučhocenge“ o Brazil, a pak i Costa Rica isila poedincija kova so dzanena o fudbali sar so si J.Campbel thaj panda but javera kova so na ka denpe thaj ka oven konkurentija bašo nokaut faza barabar e reprezentacijaja tari Švajcarija kova so isila solidno selekcija.

Ki Grupa F arakhlona: Germanija, Mexico,Švedska thaj Republika Korea, akate o maribe bašo avgo than ka zavisinel tari Germanija, Mexico thaj Švedska, numa i Republika Korea ka ovel la šajdipe te sikavel soske tani akate thaj dzi kote šaj te resel.

Grupa G arakhlona: Belgija, Panama, Tunis thaj Anglija, ki akaja grupa o deribi si mujal Belgija thaj Anglija adaleja so akala reprezentacije isilen nesavo pendzaribe maškar peste sebepi so kotor taro fudbalerija khelena ki Anglisko premier liga thaj dzanena pe kolegencar sar te oven oponentija, numa akate si thaj Panama da barabar thaj o Tunis kova so ka dikhelpe lengiri resarin pali grupno faza.

Thaj ki paluni Grupa H arkhlona: Polska, Senegal,Columbia thaj Japonija, akate si hemime o selekcija sar ko javera gurpe, numa akate dikholape jek pojaver dikhiba adaleja so isi naprognoziribaskere reprezentacije thaj našti delpe favoritsko uloga bari, numa ko akava exemplo sarine udzarena tari reprezentacija i Polska legardi taro šherutno Robert Lewandowski, dzi kote i Columbia isila šhužo sig kheliba thaj lengoro kheliba sigate khuvela ki jakh e dikhutneske, a so kerelape lafi bašo Senegal thaj Japonija, o Senegal si akate jeke resarinaja barabar sar i Nigerija tari Grupa D te protektirinen thaj te arakhen o muj taro Afričko kontineti, a dzi kote i Japonija več pobuter puti lela than ko Sumnaleskere prvenstvija thaj dzanena sar valjanela te khelelpe dikhibaja kaj isilen olenda solidna fudbalerija.Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2017, Sa o nijamija si protektirime