МВР: Затворен угостителски објект во Мала Речица, приведен сопственикот

Полициски службеници од СВР Тетово во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат, синоќа во 21:30 часот, при извршена контрола на угостителски објект во с.Мала Речица, сопственост на С.Ј.(54) од с.Мала Речица констатирале непостапување по здравствени прописи за време на епидемија, при што во објектот имало осум лица.

Musa Asanovski

https://24vakti.mk

Related post