Сефте за Милевски, фудбалерите демонстрираа моќ против Лихтенштајн

Фудбалската репрезентација на Македонија им се врати на победите по трите ремија и го совлада Лихтенштајн со 0:4 во рамки на квалификациите за СП 2022 година со што остана во игра за освојување на второто место во групата Ј.

Ова воедно беше прва победа за Благоја Милевски како селектор на сениорската репрезентација откако во септемврискиот квалификациски циклус три пати одигра нерешено и тоа против Ерменија (0:0), Исланд (2:2) и Романија (0:0).

Related post