Сони го претстави новиот Плеј Стејшн 5

Откако најавија неколку игри кои ќе се појават во наредните две година за новата конзола, дојде време и за тоа што сите го очекуваа.

Сони го претстави Плеј Стејшн 5, а освен стандардната верзија, претставена е и дигитална верзија, која во суштина е истата конзола само без читач за дискови.

Совршениот дизајн со бела надворешност ги воодушеви љубителите на минималистичкиот дизајн, и е голем чекор напред во однос на претходната генерација на од овој уред,

Што се однесува до дигиталната верзија од конзолата, таа едноставно е неопходна во денешно време, бидејќи веќе одамна ретко кој купува физички копии од видео игрите.

Цената за овој уред се уште не е објавена. Сепак на Твитер се појави информација дека на Амазон оваа конзола ќе се продава по цена од 599 фунти.

Цената за овој уред се уште не е објавена. Сепак на Твитер се појави информација дека на Амазон оваа конзола ќе се продава по цена од 599 фунти.,


Bašo Amenge


Grupa taro terne Roma intelektualcija, novinarija, web dizajnerija, tehničarija, montažerija thaj javer personali savo so isilen baro iskustvo ki piri buti rodingje te keren nesto nevo ko mediumsko internet than ki Makedonija. Palo beshiba ko sostanok taro timi taro 24vakti.mk angjape decija kaj ko akava momenti falinela jek romano web tv portali savo ka nudinel pravilno, kvalitetno, informacija baši o Roma. Adaleske formiringape o www.24vakti.mk  ko adava sostanok čivgjem akala celija thaj pričine soske te formirina o jekutno romano web tv portali 24vakti.mk

24Vakti © Copyright 2015 – 2019, Sa o nijamija si protektirime